הבזקים
מחקרים רבים מראים על פער בין המודל הרציונלי נורמטיבי לקבלת החלטות לבין קבלת החלטות בפועל. לטענתנו, המסקנה מפרדוקס התועלת ומהמחקרים בקבלת החלטות היא, שהגדרת הרציונליות המבוססת על רדוקציה של הערכים לערך התועלת אינה מספקת, כיוון שאנשים אינם רק תועלתניים.
הקונפליקט בין אושר לעושר בארגונים

הקונפליקט בין אושר לעושר בארגונים

גורם מפרסם: אוניברסיטת חיפה
מחבר: גלית ברנשטוק, פרופ' עודד בלבן ופרופ' אילן משולם
מקור: תקציר עבודת דוקטורט
תאריך: 21.07.2008

הקונפליקט בין אושר לעושר בארגונים

THE CONFLICT BETWEEN HAPPINESS AND WEALTH IN ORGANIZATIONS

 גלית ברנשטוק, 

תקציר של מאמר המבוסס על עבודת מחקר תיאורטית לתואר שלישי בחוג לפילוסופיה אוניברסיטת חיפה, בהנחיית פרופ' עודד בלבן (החוג לפילוסופיה) ופרופ' אילן משולם (בית הספר לניהול).

תיאוריות של ערכים: ג'רמי בנטהם (1789), התועלתן הקלאסי הראשון טען, שאנשים מונעים רק על ידי הרצון לאושר - הגדלת ההנאה והקטנת הסבל. הנחת היסוד של בנטהם היוותה את הבסיס לתיאוריית הניהול הראשונה לאחר המהפכה התעשייתית - תיאוריית הניהול המדעי של פרידריק טיילור. טיילור פירש את התועלתנות של בנטהם הרואה באושר את התכלית להתנהגות האנושית, לכדי תיאוריה המתארת רווח כתכלית הארגון. כך יש פער בין תכלית הארגון - העושר לתכלית האנשים אשר מהווים את הארגון -האושר. יישום תיאוריית הניהול המדעי תוך הצבת העושר כתכלית הארגון ודיכוי כל הערכים הלא תועלתנים של אנשים, הביא לצד יתרונות רבים גם לקונפליקטים שפגעו לבסוף בתועלת של הארגון - "פרדוקס התועלת". תיאוריית התועלתנות היוותה  גם את הבסיס  להגדרת המושג רציונליות בתיאוריות רבות במדעי החברה, במיוחד בכלכלה ובתורת קבלת החלטות. מחקרים רבים מראים על פער בין המודל הרציונלי נורמטיבי לקבלת החלטות לבין קבלת החלטות בפועל. לטענתנו, המסקנה מפרדוקס התועלת ומהמחקרים בקבלת החלטות היא, שהגדרת הרציונליות המבוססת על רדוקציה של הערכים לערך התועלת אינה מספקת, כיוון שאנשים אינם רק תועלתניים. 

קונפליקטים בין ערכים: תיאוריות פלורליסטיות של ערכים, בניגוד לתיאוריות תועלתניות, טוענות שיש מגוון של ערכים, ודנות באפשרות לקונפליקטים בין הערכים. סוג אחד של קונפליקט ערכי מתקיים כאשר לא ניתן לממש שני ערכים בו-זמנית, כיוון שפעולה מסוימת יכולה להיות מוערכת לחיוב לפי ערך אחד של הסובייקט ולשלילה לפי ערך אחר שלו. לדוגמה, הקונפליקט בין ערך התועלת המנחה פעולה תכליתית, לבין ערך ההנאה העשוי להתגלם בפעולה ספונטנית. פעולה תכליתית מכוונת להשגת מטרה וערכה החיובי הוא רק בתוצאה: "הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו". עם זה, פעולה ספונטנית ממוקדת בהווה וערכה הוא בעצם העשייה - המטרה נמצאת בתוך הפעילות. הפעולה הספונטנית מהווה לכן ניגוד לפעילות הנדרשת במערכת תכליתית, כגון ארגון עסקי, ויכולה להוות מכשול להשגת המטרה. הטענה המרכזית במאמר היא, שבארגון קיים קונפליקט ערכי מובנה בין החתירה של הארגון למקסימיזציה של התועלת לבין הצורך של אנשים המרכיבים את הארגון גם בפעילות בעלת משמעות לא תכליתית.

פתרונות לקונפליקט: לקונפליקט הערכי יש השלכות שליליות על העובדים בגלל דיכוי ערכים שאינם עולים בקנה אחד עם תכלית הארגון, כמו גם פגיעה ביכולת למקסם את רווחי הארגון. ההשלכות השליליות מחייבות פתרון מעשי. הגישות התועלתניות כמו גם הגישות המוסריות לניהול הציעו פתרונות המבוססים על שילוב פעילות ספונטנית, לדוגמה פעילות המממשת ערכים של תחרותיות ויצירתיות, בפעילות התכליתית של הארגון. לטענתנו, הפתרונות הקיימים מהווים פשרה מעשית המאפשרת לקדם את התועלת של הארגון, אך עבור העובדים אין פתרון מעשי מלא לקונפליקט בין תכליתם - האושר, לתכלית הארגון - עושר.

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי
הנצפים ביותר
אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק