הבזקים
"למרות שהן אמהות לשישה ילדים, הן מפסידות פחות ימי עבודה מאשר אמהות לשניים בתל אביב", אומרת חווי קליימן, מנהלת הפרויקט של אימג'סטור במודיעין עילית. "לנשים האלה אין ג'וקים בראש. הן עובדות נטו. אין הפסקות עישון, הפסקות קפה, פטפוטים בטלפון לחפש דילים לטורקיה".
הנשים החרדיות כובשות את ההיי-טק

הנשים החרדיות כובשות את ההיי-טק

מקור: מקורות מידע מגוונים
תאריך: 18.07.2007

 מקור וקרדיט : עיתון "הארץ" , גיא גרימלנד

בעקבות הצלחתו של מרכז הפיתוח "תלפיות" של מטריקס, המספק שירותי פיתוח ובדיקות תוכנה בשיטת מיקור-חוץ ומבוסס על העסקת נשים חרדיות, תקים מטריקס מרכז פיתוח שלישי בעיר חיפה.  זהו המרכז השלישי של החברה שמציע שירותי פיתוח ובדיקות תוכנה בשיטת מיקור-חוץ. צפוי להעסיק כ-100 נשים חרדיות ולייצר הכנסות שנתיות בהיקף של 10 מיליון שקל.

 מנהיגי הקהילה החרדית פנו למנהלי החברה  במטריקס  כדי שיקימו מרכז פיתוח בחיפה, הדומה במתכונתו לזו הקיימת במרכזים במודיעין עילית ובית שמש. עוד נודע שראשי יישובים נוספים בישראל, בהם יש ריכוז גדול של אוכלוסייה חרדית, פנו למטריקס בהצעה להקים מרכז פיתוח נוסף בתחומיהם. להמשך המאמר בעיתון "הארץ" ..

 ראה גם :

החרדיות במודיעין עילית - המתחרות החדשות של מרכזי ההיי-טק בהודו

 "למרות שהן אמהות לשישה ילדים, הן מפסידות פחות ימי עבודה מאשר אמהות לשניים בתל אביב", אומרת חווי קליימן, מנהלת הפרויקט של אימג'סטור במודיעין עילית. "לנשים האלה אין ג'וקים בראש. הן עובדות נטו. אין הפסקות עישון, הפסקות קפה, פטפוטים בטלפון לחפש דילים לטורקיה", היא אומרת. ההפסקות הן רק לאכול או לשאוב חלב בחדר שמיועד לכך. ישנן אמהות שאף מספיקות לקפוץ הביתה, להניק ולחזור."  למאמר המלא ...

 אשת Java (חרדית) מי ימצא

החברות מצידן מספקות לעובדות סביבה נוחה. בפרוייקט תלפיות, לדוגמה, קיימת השגחת רבנים. מטריקס מקפידה לשמור על מטבח כשר, להפריד בין נשים לגברים, לכבד צומות וחגים, ולהתחשב בכך שהנשים החרדיות יולדות בתדירות גבוהה יחסית לאשה חילונית. "אנו עובדים לפי הנחיות הרבנים, יש רב המלווה את הפרוייקט", אומר זיו מנדל ממטריקס.

 ומה מקבלות החברות בתמורה? הטבה מהממשלה בגובה של 1,000 שקל לעובדת, ארנונה ולנדל"ן זולים במידה ניכרת בהשוואה לאזור המרכז, ובעיקר כוח עבודה מקצועי וזול.

 הנשים בפרוייקטים במודיעין עילית מקבלות שכר הגבוה בכ-5% משכר המינימום. זאת לעומת  מתכנתת באזור המרכז, בעלת ניסיון זהה, ששכרה גבוה במידה ניכרת. 

 "הנשים בפרוייקט הן בעלות רמה אישית גבוהה וקליטה מהירה, ובכל זאת הן מוותרות על משכורות גבוהות ותנאים טובים יותר, רק כדי לעבוד בסביבת עבודה המתאימה להשקפת עולמן", אומרת קליימן. "אבל הוויתור מתחיל קודם לכן. האישה החרדית מוכנה להיות המפרנסת היחידה, רק על מנת שבעלה ילמד תורה. זה ויתור על רמת חיים גבוהה יותר".

 לכתבה המלאה ב-YNET ..

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי

אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק