הבזקים
בספרו הקול הפנימי, הפסיכולוג איתן קרוס, אחד המומחים הגדולים בעולם לשליטה במחשבות מוּדעוֹת, חושף את כוחו הנסתר של הקול הפנימי שלנו ומראה איך ניתן לנצל אותו כדי לחיות חיים בריאים יותר, מספקים יותר ופרודוקטיביים יותר.
הקול הפנימי 2

הקול הפנימי – ספר חדש

גורם מפרסם: הוצאת מטר
מחבר: איתן קרוס
תאריך: 09.03.2023

 אם תספרו לאדם זר שאתם מדברים לעצמכם, קרוב לוודאי שתתויגו כטיפוסים משונים. אבל האמת היא שלכל אחד מאיתנו יש קול בתוך הראש. לעתים קרובות אנחנו מקווים לקבל ממנו הדרכה ועידוד אבל במקום זאת מקבלים ממנו רק ביקורת. כשלפנינו משימה קשה, הקול הפנימי יכול לעזור לנו להתמקד ולשכנע אותנו שאנחנו מסוגלים להתמודד איתה. אבל לעתים קרובות לא פחות, הקול הביקורתי שבתוכנו מרפה את ידנו ואומר לנו שאנחנו צפויים להיכשל ושאנשים יצחקו עלינו. למה זה קורה??

בספרו הקול הפנימי, הפסיכולוג איתן קרוס, אחד המומחים הגדולים בעולם לשליטה במחשבות מוּדעוֹת, חושף את כוחו הנסתר של הקול הפנימי שלנו ומראה איך ניתן לנצל אותו כדי לחיות חיים בריאים יותר, מספקים יותר ופרודוקטיביים יותר. קרוס חוקר את השיחות שמתנהלות בדממה בתוך ראשנו. הוא משלב ידע ממחקרים פורצי דרך בתחומי ההתנהגות והמוח שערך במעבדה שלו עם סיפורים מהחיים – משחקן בייסבול ששכח איך להגיש כדור ועד לסטודנטית בהרווארד שהתקשתה לנהל חיים כפולים כסוכנת של ארגון ביון אמריקאי – ומסביר כיצד השיחות האלו מעצבות את חיינו, את עבודתנו, ואת היחסים שלנו עם אנשים אחרים. הוא מזהיר שכניעה לדיבור־עצמי שלילי ומבלבל עלול לפגוע בבריאותנו, לחבל במצב רוחנו, להכביד על קשרים חברתיים ולגרום לנו לקרוס בתנאי לחץ.

החדשות הטובות הן שעומדים לרשותנו הכלים הנחוצים כדי לגרום לקול הפנימי לשרת אותנו במקום להזיק לנו. הכלים האלה מסתתרים לא פעם ממש לנגד עינינו – במילים שבהן אנחנו משתמשים כשאנו חושבים על עצמנו, בטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בהן בחיי היומיום, ביומן שאנחנו שומרים במגירה, בשיחות שאנחנו מנהלים עם אנשים אהובים, בתרבות שאנחנו יוצרים בלימודים ובעבודה. מבריק בכתיבתו ומלא בסיפורים מרתקיםהקול הפנימי נותן לנו את הכוח לשנות את השיחה החשובה ביותר שאנו מנהלים בכל יום, זו שיש לנו עם עצמנו.

"יש משהו מסתורי ואפילו מדהים בקול הפנימי שלנו, הכלי שבאמצעותו אנחנו מודעים למי אנחנו ומה אנחנו חושבים. לקרוס יש רעיונות טובים איך לנהל ולשלוט בקול הזה." – הניו יורקר

"קרוס אולי מדען במקצועו, אבל עם הקול הפנימי הוא מוכיח את עצמו כמספר סיפורים מיומן, שבאמצעות סיפורים שנונים וקלים לעיכול על המוח שלנו, הוא מראה כיצד אנחנו יכולים להשקיט את הפטפוטים הבלתי פוסקים שעולים מתוכנו." – USA today

"מדריך מאלף לנרמול חרדה וגם איך להתרחק ממנה., – Harvard Business Review

בעברית בהוצאת מטר

 הקול הפנימי - מטר

 

 


לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי

אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק