הבזקים
עד כה פורסמו רק המספרים האבסולוטיים שהראו כי ישנם יותר מאומתים מקרב המחוסנים, אך כיוון שרק 10% מהחוזרים מחו"ל כרגע אינם נחשבים מוגנים, הרי ששיעור המאומתים בקרבם גדול יותר. הנתונים הללו מיתרגמים לכ-65% הגנה מפני הדבקה. מחקר מקביל שנערך על ידי חוקרים מאימפיריאל קולג' הבריטי, העריך את יעילות החיסון בשלוש מנות נגד אומיקרון ב"55%-80%", כלומר בערך באותו כיוון.
חיסןם 3

מה שווה החיסון שלי כרגע?

גורם מפרסם: עיתון "גלובס"
מחבר: גלי וינרב
תאריך: 21.12.2021

מה שווה החיסון שלי כרגע?

היום התפרסם נתון מעניין מישראל שהיה חסר בדיווחים עד כה: שיעור המאומתים לאומיקרון בגבול מקרב המחוסנים בשלוש מנות הוא 0.12%, ומקרב המחוסנים בשתי מנות ומטה, הוא 0.04%. עד כה פורסמו רק המספרים האבסולוטיים שהראו כי ישנם יותר מאומתים מקרב המחוסנים, אך כיוון שרק 10% מהחוזרים מחו"ל כרגע אינם נחשבים מוגנים, הרי ששיעור המאומתים בקרבם גדול יותר. הנתונים הללו מיתרגמים לכ-65% הגנה מפני הדבקה. מחקר מקביל שנערך על ידי חוקרים מאימפיריאל קולג' הבריטי, העריך את יעילות החיסון בשלוש מנות נגד אומיקרון ב"55%-80%", כלומר בערך באותו כיוון.

מחקרי מעבדה שנערכו הן על ידי חברות החיסונים והן באופן עצמאי, הראו כי שני חיסונים כמעט אינם נותנים הגנת נוגדנים מפני אומיקרון, וזה כנראה יהיה נכון גם למי שהחיסון שלו טרי (כולל ילדים ובני נוער). ייתכן והחיסונים הללו נותנים הגנה מפני מחלה קשה. בניסויים המעבדה, חיסון בשלוש מנות נתן הגנה פחותה לעומת ההגנה מפני דלתא, אך הגנה גבוהה משמעותית מאשר ללא חיסון כלל. קשה בינתיים לתרגם את נתוני המעבדה הללו לנתוני עולם אמיתי.

יש צפי לחיסון חדש?

יצרניות החיסונים הגדולות, פייזר ומודרנה, הודיעו כי בכוונתן לייצר חיסון ייעודי לאומיקרון ולהביא אותו לשוק עד מרץ. לחברות הללו יש דילמה - עד סיום פיתוח חיסון ייעודי לאומיקרון, ייתכן וכבר ישלוט בעולם וריאנט חדש. ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לממשלת ארה"ב בתחום הקורונה, אמר כי עם 75%-80% הגנה של חיסון בשלוש מנות נגד תחלואה קשה בוריאנט האומיקרון, אין בהכרח צורך בחיסון חדש אלא ביותר מתחסנים. אולם, יש להמתין ולראות גם אם הנתונים הללו אכן מתממשים בעולם האמיתי, ואם אמנם אפשר להגיע למתחסנים רבים יותר.

האם אומיקרון גורם למחלה קלה יותר?

מחקר שנערך על ידי מועצת המחקר הלאומית של דרום אפריקה יחד עם חברת הביטוח המקומית Discovery Health, הראה כי קצב האשפוז בבתי החולים ביחס לקצב התחלואה באומיקרון במדינה נמוך בורינאט אומיקרון לעומת וריאנט הדלתא, והוא הצטרף לעדויות מתוך בתי החולים המקומיים על חולים שמגיעים במצב קל יותר מבעבר, ופחות זקוקים להנשמה.

 

מקור וקרדיט :

גלי וינרב , עיתון גלובס

 

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי
הנצפים ביותר
אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק