הבזקים
לדברי עורכי המחקר , יש צורך לשנות את ההגדרות. כיום צעירים דוחים את גיל החתונה וההורות, מסיימים את לימודיהם מאוחר יותר ומתחילים לצאת לעצמאות מקצועית וכלכלית רק באמצע שנות העשרים לחייהם. כך , לדברי החוקרים , גיל הנישואים הממוצע מאוחר כיום בשמונה שנים לעומת  שנות ה-70 .
גיל ההתבגרות

מחקר : גיל ההתבגרות נמשך עד גיל 25

גורם מפרסם: עיתון ידיעות אחרונות
מחבר: נעם ברקן, איריס ליפשיץ קליגר ,
תאריך: 28.01.2018

מחקר : גיל ההתבגרות  נמשך עד גיל 25

מחקר שנערך ע"י חוקרים מבית החולים המלכותי לילדים במלבורן שבאוסטרליה  ופורסם החודש במגזין היוקרתי לנסט מעורר עניין ברחבי העולם . ההגדרה המקובלת לתקופת ההתבגרות הייתה עד כה מוגדרת  בין הגילאים עשר ל19, מה שדי תואם את תחום השנים שלפי אנו חיים בארץ: בת –מצווה ובר מצווה בגילאי 12 ו13 , ותעודת בגרות בגיל 18 . אך לדברי עורכי המחקר , יש צורך לשנות את ההגדרות. כיום צעירים דוחים את גיל החתונה וההורות, מסיימים את לימודיהם מאוחר יותר ומתחילים לצאת לעצמאות מקצועית וכלכלית רק באמצע שנות העשרים לחייהם. כך , לדברי החוקרים , גיל הנישואים הממוצע מאוחר כיום בשמונה שנים לעומת  שנות ה-70 .

המדענים  האוסטרלים ציינו גם , שמחקרים אחרים הראו שהמוח ממשיך להתפתח עד גיל 25 . אפילו שיני הבינה , לדבריהם מתחילות לבקוע כיום מאוחר יותר ביחס לעבר , סביב גיל 25.

"המציאות שלנו השתנתה" מסכימה עם עמיתיה האוסטרלים , ד"ר דליה אלוני , פסיכולוגית חינוכית  ויועצת מקצועית במגזין האינטרנט "עשר פלס, . " תוחלת החיים עלתה וכך שלבי החיים התארכו –כך גם גיל ההתבגרות . אנחנו רואים כיום את גיל ההתבגרות נמשך עד גיל 25 – בין היתר גם בגלל שהסטנדרטים החברתיים המקובלים השתנו, וכיום אנחנו מאפשרים לצעירים לדחות את יציאתם לבגרות. גיל הנישואים  עלה. היום אנחנו לא מצפים שצעירים יתבגרו כל כך מוקדם ויישאו באחריות של גידול ילדים. גם גיל התחלת העבודה וביסוס הסטטוס  המקצועי עלה. צעירים נמצאים בתקופת 'מורטוריום" – תקופת השהיה שלא קורה בה דבר.  בישראל הצבא כבר דוחה לצעירים את התחלת החיים הבוגרים בשלוש שנים . החברה מאפשרת היום  לצעירים לחפש משמעות , לחשב מה הם רוצים  ללמוד ולפעמים זה לוקח כמה שנים" .

לדברי ד"ר אלוני , החברה מאפשרת גם לנשים להיות רווקות למשך תקופות ארוכות , דבר שלא היה מקובל בעבר . " גם מבנה המשפחה וגם הציפיות  החברתיות השתנו . צעירים זוכים לסבלנות , מאפשרים להם התנסות וחקירה ולמעשה להמשיך את גיל הנעורים. שלב חיפוש הזהות נמשך ומתארך. אנחנו רואים צעירים מחליפים עבודות , עוברים באוניברסיטה בין חוגים, מחליפים בני זוג . מחקרים מראים שבין הגילאים 20 ל29 צעירים מחליפים עיסוק בממוצע שבע פעמים. מבחינה  פסיכולוגית , יש לצעירים תחושה שהם יכולים לעשות הכל , אז למה להתחייב לדבר אחר? "

ד"ר אלוני מסכימה עם קביעת המחקר האוסטרלית , שלפיו גיל 25 , שבו מסיים המוח את התפתחותו קשור , להגדרת היציאה מילדות לבגרות. " למרות זאת, בעבר החברה הייתה מצפה מצעירים להיכנס למסגרת יציבה בגיל יותר "צעיר" , אומרת ד"ר אלוני.  "המוח היה מבשיל תוך כדי שאנשים כבר היו מנהלים חיים בוגרים. היית אחראית על ילד – ותוך כדי מתבגרת. "

מקור :

נעם ברקן, איריס ליפשיץ קליגר , ידיעות אחרונות,  28 לינואר 2018 .

1.  נושא
2.  שירמוט
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי

אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק