הבזקים
ילדים הסבורים שהם אלרגיים למזון נוטים לדווח על רמות גבוהות יותר של מתח וחרדה, וכך גם הוריהם. כל לינה מחוץ לבית, פיקניק או טיסה כרוכים בדאגה שמא הילד או הילדה יגיעו למרחק של בוטן אחד מביקור בחדר מיון או גרוע מזה. הורים וילדים חייבים להצטייד תמיד בתרופות ובמזרק כדי לעצור תגובה אלרגית חריפה. החשש מחיים שלמים של דריכות כזאת עלול להכביד מאוד על ההורים. כמה מהם הרחיקו לכת ורכשו כלבים שאומנו להריח בוטנים, או עברו להוראה ביתית כדי להגן על ילדיהם מפני חשיפה למזון המזיק ומפני הצמדת התווית החברתית השלילית שהאלרגיה מביאה.
אלרגיות למזון

תגובת יתר

גורם מפרסם: סיינטיפיק אמריקן
מחבר: אֶלן רַפֶּל שֶל
תאריך: 03.01.2016

אֶלן רַפֶּל שֶל

אלרגיות למזון הן תופעה אמיתית שעלולה להיות קטלנית, אך גם אבחון שגוי באלרגיה עלול לגרום למטופל לבעיות קשות. ראשית, האבחון השגוי אינו פותר את הבעיות האמיתיות שלו. שנית, המחיר על אבחון שגוי של אלרגיות גבוה: לפני כמה שנים העריך רוּצ'י ס' גופטה, רופא ילדים מומחה לאלרגיות המסונף לבית ספר לרפואה על שם פיינברג באוניברסיטת נורת'ווסטרן, את העלות השנתית של אלרגיות למזון בארה"ב, ומצא שהיא מגיעה לכ-25 מיליארד דולר, או 4,184 דולר לילד. מקצת הסכום הוא עלות הטיפול הרפואי אבל עיקרו נובע בשל הירידה בפריון העבודה של ההורים.

ויש לזה גם מחיר נפשי: ילדים הסבורים שהם אלרגיים למזון נוטים לדווח על רמות גבוהות יותר של מתח וחרדה, וכך גם הוריהם. כל לינה מחוץ לבית, פיקניק או טיסה כרוכים בדאגה שמא הילד או הילדה יגיעו למרחק של בוטן אחד מביקור בחדר מיון או גרוע מזה. הורים וילדים חייבים להצטייד תמיד בתרופות ובמזרק כדי לעצור תגובה אלרגית חריפה. החשש מחיים שלמים של דריכות כזאת עלול להכביד מאוד על ההורים. כמה מהם הרחיקו לכת ורכשו כלבים שאומנו להריח בוטנים, או עברו להוראה ביתית כדי להגן על ילדיהם מפני חשיפה למזון המזיק ומפני הצמדת התווית החברתית השלילית שהאלרגיה מביאה.

ג'ון לי, מומחה לאלרגיות ילדים ומנהל התכנית לאלרגיה למזון בבית החולים לילדים בבוסטון, שמע כבר יותר מדי סיפורי אימה. "אלרגיות למזון יכולות לגרום לבידוד נוראי של ילד," הוא אומר. "הורה אחד סיפר לי שאילצו את בנו לשבת לבדו על במה בזמן הארוחות. אחים ואחיות לילדים אלרגיים עלולים לפתח כעסים משום שבמקרים רבים הוריהם מוותרים על חופשות משפחתיות ועל אכילה במסעדות בגלל פחד מן התוצאות."

למאמר המלא בסיינטיפיק אמריקן ( התרגום לעברית)

לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות.
הרשמה ללקט
דוא"ל
* להסרה
במבט לאחור
רשימת קטגוריות מלאה
אנשים וארגונים
עבודה ועובדים
אנשים פשוטים
אפשר גם אחרת
יוצאי הדופן והמיוחדים
אנשים , מחשבים ואינטרנט
קיבוצים ואנשי ההתיישבות
החברה החרדית
עולים חדשים ועולים ותיקים
עובדים זרים
תרמילאים ומטיילים
קשישים
אנשים והקונפליקט הישראלי-ערבי
בני נוער וצעירים
אנשים והמצב הכלכלי
סיפורי התמודדות
גמלאים
מגזר ערבי
מחקרים ועיונים בפסיכולוגיה
מחקרים ועיונים ברפואה וביו-רפואה
רפואה משלימה
רפואה אלטרנטיבית
הבריאות שלך
מחקרים ועיונים בסוציולוגיה ובאנתרופולגיה
מחקרים ועיונים בחינוך
מחקרים ועיונים בספרות
מחקרים ועיונים בהיסטוריה
מחקרים ועיונים בדמוגרפיה
מחקרים ועיונים בביולוגיה ובמדעי החיים
אנשים בעת העתיקה
ילדים , אמהות, הורים ומשפחה
יזמים, אנשי עסקים ואנשי היי-טק
ביוגרפיות, זכרונות ותולדות חיים
שכול
ניצולי שואה
סרטי תעודה
ספרים חדשים
מדעים ואנשים
אנשים , מזון ותזונה
אנשים, טבע וסביבה
אנשים במרחב הניהול
הרהורים ומחשבות
שיטות אימון
מחקרים ועיונים בקרימונולוגיה
סקירות מחלקת איסוף בפורטל הגורם האנושי

אודות  |   צרו קשר  |   שלחו קישור  |   RSS  |   אתר צמתי מידע
נבנה ע"י אפוק